sylwia.jpg

Sylwia Gieruszyńska

Architekt HUS

+48 501 821 296

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Instagram Ikona

Moje dzieciństwo kojarzy mi się z zapachem rozgrzanego runa leśnego
i sosen rosnących nad jeziorem Wielkie Partęczyny. Co roku jeździłam tam razem z babcią na jej 2 tygodniowe letnie turnusy pracownicze. Po likwidacji Zakładu Pollena Uroda a wraz z nim ośrodka wczasowego, moi rodzice zdecydowali się kupić tam malutki domek letniskowy położony na urokliwej skarpie. Dzięki nim przez wiele lat mogłam doświadczać życia w małej społeczności campingu otulonego najpiękniejszym znanym mi lasem i strefą ciszy.

 

Dzisiaj jestem architektem, urbanistą, podróżnikiem. Od 16 lat jeżdżę po całym świecie śledząc swoich mistrzów i szukając inspiracji wśród codziennych zdarzeń i spotkań z ludźmi. Pracuję nad różnymi projektami, czytam, słucham, angażuję się w dyskusje. Uwielbiam twórczą wymianę myśli, spotkania z inspirującymi ludźmi, zawracanie rzeki kijem i ryby, które płyną pod prąd. Na własnej skórze badam granice wygody wystawiając swoje ciało i umysł na różne próby bycia. W moich projektach harmonię natury przekładam na architekturę, tworząc tym samym unikalny język formy i funkcji wynikający z potrzeb człowieka i praw przyrody.

 

Podczas budowy jestem mistrzem zen, ekspertem od trudnych sytuacji, zagadek niewyjaśnionych, ostoją spokoju i fachowcem od kreatywnego rozwiązywania problemów.

 

W życiu małe rzeczy dają mi największą radość a prawdziwe piękno najczęściej i tak odnajduję w oczach mojego męża.